Facebook відмовиться від популярних тестів

Через більш ніж рік після скандалу з Cambridge Analytica одна з найпопулярніших соцмереж світу оголосила про намір заборонити на своїй платформі популярні тести з використанням особистих даних.

У четвер компанія оновила свою політику та оголосила, що програми з мінімальною корисністю, такі як тести, “більше не будуть дозволені на платформі”.

Представник Facebook заявив, що такі програми не
будуть заборонені повністю, але підлягатимуть підвищеному контролю. Щоправда, з приводу того, як саме це відбуватиметься, роз’яснень надано не було.

Нова політика компанії також говорить, що програми не можуть запитувати дані, які не покращують користувацький досвід.

Наразі в Facebook працює багато тестів на різні тематики, на кшталт “Яка машина вам пасує?” чи “Хто ви у “Грі престолів”?”. Вважається, що такі програми дозволяють збирати дані про користувачів без їхнього відома.

У березні 2018 року Facebook виявив, що політична дослідницька компанія Cambridge Analytica отримала несанкціонований доступ до інформації 87 мільйонів користувачів соцмережі. Відбулося це ніби то саме за допомогою “нешкідливих” тестів, які непомітно до тих, хто їх проходив, збирали дані їхнє місцезнаходження, друзів і вподобання.

Після скандалу Facebook пообіцяв обмежити доступ розробників до даних користувачів. Минулого року компанія оголосила про припинення декількох сотень додатків після розслідування того, як вони обробляють дані користувача.

У середу Facebook заявив, що очікує продовження розслідування з боку Федеральної комісії з торгівлі США, що може призвести до штрафів у розмірі до $5 млрд.