17 липня – Всесвітній день эмодзі!

Emoji, вони ж эмодзі, эмоджі або емотікони, використовуються в інтернеті з самої появи Всесвітньої павутини для передачі емоцій на письмі. Технології розвивалися, а разом з ними прогресували і эмодзі: від чистого тексту в ASCI до повноцінних анімованих значків, персонажів і символів. Ми усі ними користуємося – і багато хто з нас від них у захваті!

World Emoji Day присвячений історії цих експресивних зображень, і закликає нас бути виключно емоційними! Дійсно, чому б не підкреслювати у своїх текстових повідомленнях почуття, які ми відчуваємо? День эмодзі – ще один привід це зробити!

Історія Emoji Day

Вперше эмодзі почали активно використовуватися на ранніх японських мобілках – звідси і термін Emoji, який походить від японських позначень е (для картинок) і moji (для знаків).

Піктограми, які зображують емоції, швидко поширилися по світу. Їх швидко підхопили такі компанії-мобільні оператори, як NTT DoCoMo, au і Vodafone (на той момент – Softbank Mobile). У 2000 році в ужитку було вже 1000 графічних смайлів! І відтоді їхня розробка тільки розвивалася.

Сьогодні емотікони використовуються на всіляких цифрових пристроях. Більше того, існують цілі набори і теми, що складаються з емодзі. Виражати свої почуття ніколи не було так просто!

А сам День эмодзі святкується в дату, вказану на емотіконі календаря в iOS. Між іншим, у цього свята навіть є гімн!

Кумедно спостерігати, як історія рухається по колу, чи не так? На ранніх її етапах – до появи писемності – люди використали картинки для комунікації. А сьогодні такі ж картинки покликані підкреслювати письмову мову. Звичайно ж, емодзі набагато більш технологічніше просунуті в порівнянні з доісторичними піктограмами. Але які ж вони схожі!

Як святкувати Emoji Day

Відмічайте День эмодзі весело і з використанням усіх можливостей для креативу! З тим нескінченним набором емотіконів, який є у нас сьогодні, з їхньою допомогою можна розповідати цілі історії – без жодного слова.

Спробуйте таким чином привітати з Emoji Day своїх друзів. Відправте їм графічне поздоровлення до Facebook, Instagram або Twitter. А може відправте їм смс чи повідомлення у меседжері. Нехай вони посміхнуться!